Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
TÜKETİCİ HUKUKU (  )
Tüketici Hukuku
Yorumları oku
Yayınevi:
%25 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 24 x 16 cm
Sayfa Sayısı
: 1528
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
kargolanamaz.
Liste Fiyatı
: 148,06 TL
İndirimli Fiyatı
: 111,05 TL
Kazanılan Puan
: 422 AP
Barkod
: 9789753205160
Basım Yılı
: Mart 2015
Ürünün Tanıtımı

Tüketici hukuku alanında yaşanan gelişmelerden dolayı mülga 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun yetersiz kalması nedeni ile hazırlanan 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun 28 Mayıs 2014 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Yeni Tüketici Kanunu ile daha önce yürürlüğe giren Türk Borçlar Kanunu ve Türk Ticaret Kanunu arasındaki gerekli ve zorunlu olan uyum sağlanmıştır.


Yeni Kanun ile tüketiciler yönünden son derece önemli haklar sağlanmıştır. Özellikle uygulamada tüketici işlemine yönelik getirilen sınırlamalar, yapılan Kanunda yapılan düzenleme ile ortadan kaldırılmıştır. Bu nedenle tüketici mahkemeleri ve tüketici hakem heyetlerinin görev alanı önemli
ölçüde genişlemiştir.


Bu çalışmada tüketici hukuku ile ilgili bilimsel görüşler, 6502 Sayılı Tüketicinin Kanunun getirdiği yenilikler ve bunların değerlendirilmesi yanında özellikle uygulayıcıların ulaşmakta zorlandıkları yerleşik Yargıtay içtihatları ve tüketici mahkemesi karar örneklerine yer verilmiştir.


Kitapta yapılan atıflarda dipnotlarda Daire Karar No: veya CD“ olarak gösterilen atıflar ilerde muhtemel çalışmalarda bize kolaylık sağlamak üzere konulmuştur. Uygulayıcılara katkı sağlayacağı düşüncesi ile tüketici hukuku alanında güncel olan dava türleri ve güncel olma ihtimali yüksek olan konularla ilgili olarak uygulayıcıların ihtiyacını karşılayacak nitelikte bu çalışmada farklı çözüm yolları konusunda değerlendirmeler yapılmaya özen gösterilmiştir.

Bu ürünü 158 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: