Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
TÜRK BASININDA ALTERNATİFLİK ARAYIŞLARI ( ALTERNATİF MEDYA OLGUSU )
Türk Basınında Alternatiflik Arayışları Alternatif Medya Olgusu
Yorumları oku
%35 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 23 x 16 cm
Sayfa Sayısı
: 238
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 34,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 22,10 TL
Kazanılan Puan
: 97 AP
Barkod
: 9786053239789
Basım Yılı
: Mart 2017
Ürünün Tanıtımı

Medyanın emtialaşması, kartelleşmesi, ekonomik ve sosyal olarak baskı altındaki toplum kesimlerinin kamusal alanda temsilini zorlaştırmaktadır. Bu gelişmeler doğrultusunda göz ardı edilen kitlelerin beklenti ve ihtiyaçlarının geri plana atılması, bu kesimlerin seslerini egemen ideoloji ve kamu vicdanına duyurabilmek için alternatif medya yayın organları ortaya çıkmıştır.
Anaakım medyanın sistemi yeniden üreten tekelci ideolojisine karşı alternatif medyaya, çoksesliliği ile sistemi zorlayan, by-pass eden, bazen işlevsizleştiren ve ayrıca sistemin çatlaklarını, boşluklarını kullanarak kendisine yer açan bir yapıya sahip olması nedeniyle önemli sorumluluklar yüklenmektedir.

Bu bağlamda ötekileştirilmiş veya susturulmuş kesimlerin sesi olma görevini üstlenerek kitleleri harekete geçirmekten çok, seslerini kamu erkleri ve kamu vicdanına ulaştırmalarını sağladığı sürece asli görevini yerine getirmiş olacaktır.

Bu kitapta alternatiflik bir bütün olarak ele alınarak, alternatifliğin nerede başladığı ve muhalif medya, eleştirel medya ile yeni bir tanım olarak ortaya konulan “gerilla” medya tanımlarına nerelerde dahil olduğu ve nerelerde farklılaştığı incelenmiştir.

Alternatif medya kavramı üzerine yapılan çalışmalara ayrı bir bakış açısı getiren ve konuya farklı bir yaklaşımla eğilen bu çalışma, araştırmacılar için bir kaynak eser olması amacı ile kaleme alınmıştır.


Yazar, 1961 yılında Almanya’nın Stuttgart şehrinde doğmuştur. Yüksek Lisansını Marmara Üniversitesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Ana Bilim dalında , doktorasını Maltepe Üniversitesi İletişim Bilimleri Ana Bilim dalında tamamlamıştır.Halkla ilişkiler, reklamcılık, yeni medya ve alternatif medya alanlarında akademik çalışmalarına devam etmektedir

Bu ürünü 68 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: