Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
TÜRK KEÇECİLİK SANATI (  )
Türk Keçecilik Sanatı
TÜRK KEÇECİLİK SANATI (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 25 x 17 cm
Sayfa Sayısı
: 295
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9789751633323
Basım Yılı
: Nisan 2017
kargolanamaz.
%10 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 54,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 48,60 TL
Kazanılan Puan
: 154 AP
Bu kitabı 8,10 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 132 kişi görüntüledi.

Doç. Dr. H. Nurgül begiç, Ankara2da doğdu. 1986 yılında Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi El Sanatları Eğitimi Bölümü´nden mezun oldu. 1994 yılında Selçuk Üniversitesi Mesleki Eğitim Gakültesi El Sanatları Eğitimi Bölümü´nde Öğretim Görevlisi olarak göreve başladı. 1999 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü El Sanatları Eğitimi Ana Sanat Dalı Programı´nı tamamladı. Yüksek Lisans programında ´´Konyalı Keçe Sanatçısı Mehmet Girgiç ve Eserleri´´ isimli tezi hazırladı.

2011 yılında Hacettepe Üniversitesi Türk Halkbilimi Anabilim dalında Doktora Programına başladı. ´´ Gelenekteki Değişim ve Keçecilik Sanatı´´ konu başlıklı tezini tamamlayarak 2014 yılında Doktora derecesini aldı. 2011 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı´nca Keçecilik dalında ´´Somut Olmayan Kültürel Miras Taşıyıcısı ünvanı verildi. 2012 yılında Halk Kültürü Araştırmaları Kurumu´nca ´´Halk Kültürüne Hizmet Onur Ödülü´´ verildi. Geçmişten Günümüze Konya Keçeciliği adlı kitabı 2013 yılında yayımlandı. Yurt içinde ve yurt dışında geleneksel Türk Keçeciliğinin tanıtımı amacıyla sergiler, workshoplar yaptı. Bildiriler sundu, konferanslar verdi ve makaleleri yayımlandı.

Ankara - Kahramankazan Belediyesi´nin 2011 yılından beri Sanat Danışmanlığı´nı yürütmektedir. Halen Çankırı Karatekin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Kurucu Bölüm Başkanı ve Çankırı Karatekin Üniversitesi Gelenekli Türk El Sanatları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü´nü yapmaktadır.

Türklük tarihinin ilk dönemlerinden beri keçecilik gündelik yaşamda önemli bir yere sahip olmuştur.
Nitekim keçeciliğin atlı göçebe bozkır kültürünün temel sanatlarından biri olarak belirginleştiği ve daha sonra geliştirilerek yaşatıldığı tarihi verilerle ortaya konulmuştur. Bu eserde de ayrıntılıu bir şekilde açıklandığı üzere keçecilik geçmişten bugüne taşınan Türk kültürünün özgün temel sanat alanlarından, dolasıyla geleneklerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Sonuç olarak keçecilik sanatını geleneksel yapısı ve modern yorumlarıdahil değişim ve dönüşümleriyle birlikte bütüncül ve özgün yöntem ve yaklaşımlarla çözümleyen bu eser Türk kültürü araştırmaları açısından önemli bir başvuru kitabıdır.
Prof. Dr. Nebi özdemir

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: