Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
TÜRKİYE ÜZERİNE DÜŞÜNCELER (  )
Türkiye Üzerine Düşünceler
Yorumları oku
%25 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 20 x 13,5 cm
Sayfa Sayısı
: 312
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 40,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 30,00 TL
Kazanılan Puan
: 114 AP
Barkod
: 9789756124208
Basım Yılı
: Belirtilmemiş
Ürünün Tanıtımı

Türkiye Üzerine Düşünceler kitabı son iki yıllık yoğun çalışmamızın bir ürünüdür. Bu eserde; ülkemizin temel siyasi ve hukuki sorunları, demokrasi ve demokratikleşme konuları, sosyal ve temel kültürel haklardan kaynaklı sorun alanları ile ekonomik ve uluslararası siyasetin oluşturduğu temel problemlerin ele alınmasının yanında, bu meselelere ilişkin çözüm, analiz ve önerilerimizi göreceksiniz.


Ak Parti ile birlikte birçok sorun bu ülkenin kaderi olmaktan çıkmıştır. Ak Parti kadroları, en başta Türkiye’de “Rejim Kavgası“, “Zayıf Hükümet“, “Kurumlar Arası Kavga“ ya da “Siyasete Siyaset-Dışı Kurumların Müdahalesi“, “Ekonomik Kriz Korkusu“ ve “Gelecek Korkusu“ gibi durum ve korkuları vatandaşlarımızın zihinlerinden söküp atmıştır. Başka bir deyişle, Ak Parti siyaseti “Zamanın Ruhu“ndan uzak bütün yapıları ve aktörleri tasfiye etmiştir.


Yine bu yeni siyaset tarzının en güçlü yanlarından bazılarına baktığımızda; siyasi çıkmaz sorununu yaşayan siyasi alanı rahatlatıcı fonksiyonu, toplumsal kesimlerde sosyolojik dönüşüme müsbet anlam ve yön veren güçlü ekonomik yapı, uzun bir dönem reddi mirasa maruz kalan zengin kültürel birikimi ciddi sahiplenme ve koruma politikaları, adalet ve hukukun üstünlüğü alanlarında çağdaş ve samimi değişiklikler ile belki de 2002 yılı öncesine kadar çokta başarılı olamadığımız dış politikadaki başarılı proaktif siyasete yönelimi saymak mümkündür.


Bu eserde şahsımın; uzun yıllar içinde gerek devlet yönetiminde ve gerekse aktif siyaset alanında edindiğimiz uzun soluklu deneyim, bilgi ve tecrübelerimiz ışığında ülkemizin temel sorunlarını anlama ve bu mesellere ilişkin çözüm önerilerimizi, analizlerimizi ve bakış açımızı bir nebzede olsa sizlere paylaşmak gayreti içinde olduk.

Bu ürünü 114 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: