Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
TÜRKİYE’DE ÇİNGENE OLMAK (  )
Türkiye’de Çingene Olmak
TÜRKİYE’DE ÇİNGENE OLMAK (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 20 x 13,5 cm
Sayfa Sayısı
: 136
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9789944321068
Basım Yılı
: Belirtilmemiş
kargolanamaz.
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 6,48 TL
İndirimli Fiyatı
: 5,51 TL
Kazanılan Puan
: 18 AP
Bu kitabı 0,92 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 67 kişi görüntüledi.

Çingenelerle ilgili şimdiye kadar birçok kitap yazıldı. Ama hiçbirisi hem bu kadar sarsıcı, hem bu kadar gerçekçi hem de bu kadar sansasyonel olmadı, olamadı.


Şu ana kadar darbuka, dans ve bitmek tükenmek bilmeyen “tatlı” kavgalarıyla tanıdığımız çingenelerle ilgili bildiğiniz her şeyi unutun ve kulağınızı bu kitaba verin.


Görecekleriniz, okuyacaklarınız karşısında dudaklarınız uçuklayacak, “Vay be!!!” demekten kendinizi alamayacaksınız!


Daha önce hiçbir kitapta şu soruların cevaplarına rastladınız mı?


· Türkiye’nin, ilk çingene Başbakanı kim? · Dünya Bankası Genel Başkan Yardımcılığı da yapmış olan Türkiye’nin ilk çingene Başbakan Yardımcısı kim? · Türkiye’nin en önemli Anayasa Profesörlerinden biri olan ve Bülent Ecevit Hükümeti’nde de Dışişleri Bakanlığı yapan ilk çingene kim? · MHP Genel Başkanlığı’na adaylığını koyan ve Ecevit-Yılmaz-Bahçeli Hükümeti’nin Devlet Bakanı olan çingene kim? · CHP Genel Başkanlığı’na adaylığını koyan ilk çingene kim? · TRT’de yayınlanan Pazar Konserleri’yle Klasik Müziği Türkiye’ye sevdiren efsane çingene orkestra şefi kim? · Türkiye’nin, kadın valisi olan çingene kim? · Biri klarnetçi, diğeri ritim sanatçısı dünyaca ünlü iki çingene müzisyen kim?


Bu ve bunun gibi yüzlerce sıra dışı sorunun yanıtları Kesit Yayınları’ndan çıkan “Türkiye’de Çingene Olmak” adlı kitabın sayfaları arasında gizli.


Türkiye’de, kimliğini gizleyerek bürokraside en üst makamlara kadar yükselen Mustafa Aksu, çingenelerle ilgili herkesin ezberini bozacak bu kitabında, etkisi uzun yıllar sürecek şenlikli bir tartışmanın fitilini ateşliyor.


Mustafa Aksu kitabı yazmaktaki amacını şöyle anlatıyor:


“Amacım Türkiye’de yeni bir tartışma başlatmak değil, ancak bu ülke kimsenin etnik kökenini çekinmeden söyleyebileceği bir ülke olmalı. Türkiye’de Çingene kökenli Başbakanlar, Anayasa Mahkemesi Başkanları, üst düzeyde görev yapmış bürokratlar var. Sanat camiası içerisinde yüzlerce ‘Roman’ var. Ama hala Çingeneler yok sayılıyor, dışlanıyor, kimlikleri bastırılmaya çalışılıyor. ”


Türkiye’de Çingene Olmak, önyargıların hayatını kararttığı, yaşamının son demlerine kadar kimliğini gizlemek zorunda kalan bir ‘Roman’ın feryadı.


Bu kitabı hayretler içerisinde, kulağınızda çınlanan dokuz sekizlik ritimler eşliğinde keyifle okuyacaksınız. Hiçbir şey bildiğiniz gibi değil!


Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin