Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
TÜRKİYE’DE FUTBOLUN DÜZENİ VE MESLEKİ SORUNLARI - ALTYAPI-İSTİHDAM-İŞSİZLİK ( TÜRKİYE’DE FUTBOLUN DÜZENİ VE MESLEKİ SORUNLARI - ALTYAPI-İSTİHDAM-İŞSİZLİK )
TÜRKİYE’DE FUTBOLUN DÜZENİ VE MESLEKİ SORUNLARI - Altyapı-İstihdam-İşsizlik
TÜRKİYE’DE FUTBOLUN DÜZENİ VE MESLEKİ SORUNLARI - ALTYAPI-İSTİHDAM-İŞSİZLİK ( TÜRKİYE’DE FUTBOLUN DÜZENİ VE MESLEKİ SORUNLARI - ALTYAPI-İSTİHDAM-İŞSİZLİK )
Basım Dili
: Türkçe Türkçe
Ebatı
: 16 x 23,5 cm
Sayfa Sayısı
: 118
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786052149218
Basım Yılı
: Haziran 2018
kargolanamaz.
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 16,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 12,96 TL
Kazanılan Puan
: 39 AP
Bu kitabı 2,16 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 408 kişi görüntüledi.
2000’li yıllarla birlikte hızla artışa geçen futbol kitaplarının, futbolun daha çok televizyon önünde olan kısmıyla ilgili olması, futbola dair yazınsal alanda kendine pek yer bulamayan konuların geri planda kalmasına neden oldu. Futbolla ilgili yayınların odak noktasını daha çok küreselleşme, şike, şiddet, fair-play, büyük kulüplerin ekonomileri, futbol-borsa ilişkisi, futbol-siyaset ilişkisi vb. konular oluşturdu. Elbette bu konuların kaynağı, daha çok Süper Lig’in öne çıkan popüler kulüpleridir. Bu kulüplerin (özellikle 3 büyükler) Türk toplumunda taraftarlık, kimlik, temsil, ifade, sosyalleşme, rekreasyon, eğlence vb. gündelik hayattaki sosyolojik işlevleri bu kulüpler etrafında gelişen konuları ilgili yazında (spor bilimleri, sosyoloji, iktisat) es geçilemez duruma getirmiştir. İlgili konuların toplumla canlı ilişkisi ve yazıya dökülmesi sporda sosyal düşüncenin gelişmesine katkıda bulunmuştur. Ancak futbolun sorunları bu konularla sınırlı değildir. İkinci, üçüncü liglerde binlerce futbolcu ve antrenörün işsizlik sorunu, altyapıya dayalı organizasyon ve eğitim sorunu, ülkedeki antrenörlük sisteminin futbol düzenindeki işlevi, sendikacılık faaliyetlerinin alt liglerdeki futbolcular açısından önemi, devreye koyulan yasal düzenlemelerin birtakım gelişmelerin önünü açmaktansa futbolun meslek hayatında darlaşmaya neden olması, amatör futbolun gayriresmî mesleki düzeni ve bu liglere yukarıdan futbolcu akışının sonuçları, hakemlerin mesleki koşulları gibi birçok önemli sorun bulunmaktadır. Bu konulara ciddiyetle bakıldığında, futbolun popüler resimlerindeki güllük gülistanlık hava, yerini çözülmeyi bekleyen ciddi sorunlara bırakmaktadır. Bu sorunlar, bu kitapta sıklıkla vurgulandığı gibi, her biri birbiriyle ilişkili ve futbol düzeninin bütünsel işleyişini etkileyen sorunlardır.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin