Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
TÜRKİYE’NİN ENERJİ GÖRÜNÜMÜ STRATEJİLER VE İLİŞKİLER ( TÜRKİYE'NİN ENERJİ GÖRÜNÜMÜ STRATEJİLER VE İLİŞKİLER )
Türkiye’nin Enerji Görünümü Stratejiler ve İlişkiler
TÜRKİYE’NİN ENERJİ GÖRÜNÜMÜ STRATEJİLER VE İLİŞKİLER ( TÜRKİYE'NİN ENERJİ GÖRÜNÜMÜ STRATEJİLER VE İLİŞKİLER )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 21 x 14 cm
Sayfa Sayısı
: 332
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786054993406
Basım Yılı
: Mayıs 2015
1-7 iş günü temin
%18 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 90,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 73,80 TL
Kazanılan Puan
: 185 AP
Bu kitabı 12,30 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 223 kişi görüntüledi.

Uluslararası Enerji Ajansı’nın yayınladığı World Energy Outlook’a göre küresel enerji talebi 2035 yılına kadar en az üçte bir oranında yükselecektir. Bu süreçte enerji piyasalarını yükselen piyasa ekonomilerine sahip gelişmekte olan ülkeler yönlendirecektir. Bu çerçevede enerji faktörü sürdürülebilir ekonomik büyüme açısından ülkelerin en stratejik üretim faktörleri arasında yer almaktadır. Tüm dünyada enerji alanında yaşanan süreçler, ülke yönetimlerini, enerji üretimini ve verimliliğini artırmaya yönelik kapsamlı ulusal ve uluslararası programlar, politikalar ve stratejiler yürütmeye zorlamaktadır.

Türkiye’nin de ekonomik büyümesine bağlı olarak enerji tüketimi sürekli artmaktadır. Türkiye’de enerji arzı, enerji talebini karşılayamamaktadır. Bu durum Türkiye’nin enerjide dışa bağımlı bir ülke haline gelmesine neden olmaktadır. Türkiye’de enerji faktörü, ülkenin hem dünya ortalaması üzerindeki ekonomik büyümesi hem de petrol ve doğal rezervleri açısından zengin bölgelere coğrafi yakınlığı açısından çift taraflı bir önem arz etmektedir. Bu çerçevede, Türkiye’nin ulusal ve uluslararası enerji politikaları önemli çalışma alanlarının başında gelmektedir.

Enerji alanında literatürde önemli bir ana kaynak ihtiyacını karşılayacağı umulan çalışma üç ana bölüm olarak tasarlanmıştır. Birinci bölümde, dünyada ve Türkiye’de enerji görünümü ele alınmıştır. İkinci bölümde, Türkiye’nin enerji stratejilerinin belirlenmesi amacıyla Türkiye’nin ulusal strateji belgelerindeki enerji bölümleri incelenmiştir. Çalışmanın üçüncü bölümde ise Türkiye’nin enerji ilişkileri ekonomik ve siyasal açıdan analiz edilmiştir. Türkiye’nin Enerji Görünümü: Stratejiler ve İlişkiler kitabının enerji alanında çalışma yapan araştırmacılara, akademisyenlere ve öğrencilere faydalı olmasını ümit ederiz.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin