Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
ULUSLARARASI ALANDA POLİTİKA YAYILIMI VE TÜRKİYE’DEKİ TEKNOLOJİ POLİTİKALARININ GELİŞİMİ ( ULUSLARARASI ALANDA POLİTİKA YAYILIMI VE TÜRKİYE’DEKİ TEKNOLOJİ POLİTİKALARININ GELİŞİMİ )
Uluslararası Alanda Politika Yayılımı ve TÜRKİYE’DEKİ TEKNOLOJİ POLİTİKALARININ GELİŞİMİ
ULUSLARARASI ALANDA POLİTİKA YAYILIMI VE TÜRKİYE’DEKİ TEKNOLOJİ POLİTİKALARININ GELİŞİMİ ( ULUSLARARASI ALANDA POLİTİKA YAYILIMI VE TÜRKİYE’DEKİ TEKNOLOJİ POLİTİKALARININ GELİŞİMİ )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13,5 x 21,5 cm
Sayfa Sayısı
: 168
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786052149874
Basım Yılı
: Nisan 2019
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 22,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 16,50 TL
Kazanılan Puan
: 50 AP
Bu kitabı 2,75 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 282 kişi görüntüledi.
Elinizdeki kitap, Türkiye’nin geçmişten günümüze bilim ve teknoloji politikalarındaki değişimi ele alarak geniş bir belge taraması ve analizi sonucunda ortaya çıkmıştır. Bilim ve teknoloji alanında gelişmişlik, günümüzde uluslararası bir norm olarak değerlendirilmektedir. Bu kitap, bilim ve teknolojinin ülkelerin gelişmişlik düzeyini gösteren bir norm olduğu varsayımına dayanarak, uluslararası politika yayılımının Türkiye’nin bilim ve teknoloji politikasına etkisini araştırmayı hedeflemiştir. Kitap kapsamında uluslararası toplumun etkisinin politika yayılımı mekanizmaları ile Türkiye’deki bilim ve teknoloji politikalarına yansıması, TÜBİTAK 1513 Teknoloji Transfer Ofisleri Destekleme Programı ile kurulan TTO’lar özelinde araştırılmış ve bu süreci hızlandıran ve yavaşlatan unsurlar olup olmadığı ele alınmıştır.
Bilim ve teknoloji politikaları, hem kısa vadede hem de uzun vadede yaratacağı etkileri bakımından önemsenmesi gereken bir konudur. Süreçlerinin tasarlanırken yalnızca uluslararası toplumun gerekleri ve küresel çevrede rekabet edebilirliğe katkı boyutu ile değil, etkilerinin ölçülebilir ve çıktılarının izlenebilir olması boyutuyla da ele alınması gerekmektedir. Elde edilen bulgular göstermektedir ki bilim ve teknoloji alanında kurulan yapıları destekleyici yasal altyapı, insan kaynağı ve iş birliği çevrelerinin oluşması Türkiye’de bilim ve teknoloji alanında gelişimin önünü açacaktır. Teknoloji politikalarının yayılımında ve uyarlanmasında yalnızca yeni model ve yapıların inşa edilmesi değil, inşası sırasında işlerlik ve olası direnç unsurlarının da göz önünde bulundurularak bütüncül bir yaklaşım izlenmesi yeni modellerin ve yapıların sahiplenilmesi ve sürdürülebilir kılınmasını olumlu yönde etkileyecektir. Ancak Türkiye’deki bilim ve teknoloji politikalarının bir çıktısı olan ve politika yayılımı mekanizmaları ile uluslararası toplumdan beslenen TTO’ların yarattığı etki ve çıktıları izlenebilir olmakla birlikte sistematik ve standart bir etki analizi yürütülmediği görülmektedir.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin