Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN EĞİTİMİNDE TEKNOLOJİ KULLANIMINA İLİŞKİN TUTUMLARININ İNCELENMESİ ( ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN EĞİTİMİNDE TEKNOLOJİ KULLANIMINA İLİŞKİN TUTUMLARININ İNCELENMESİ )
Üniversite Öğrencilerinin Eğitiminde Teknoloji Kullanımına İlişkin Tutumlarının İncelenmesi
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN EĞİTİMİNDE TEKNOLOJİ KULLANIMINA İLİŞKİN TUTUMLARININ İNCELENMESİ ( ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN EĞİTİMİNDE TEKNOLOJİ KULLANIMINA İLİŞKİN TUTUMLARININ İNCELENMESİ )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19,5 x 13,5 cm
Sayfa Sayısı
: 120
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786052887462
Basım Yılı
: Ocak 2019
kargolanamaz.
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 30,87 TL
İndirimli Fiyatı
: 24,70 TL
Kazanılan Puan
: 88 AP
Bu kitabı 4,12 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 70 kişi görüntüledi.

Bu çalışmanın amacı üniversite öğrencilerinin eğitimde teknoloji kullanımına ilişkin tutumlarının spor ve farklı değişkenler açısından incelenmesidir. Bu deneysel olmayan nicel çalışmadır ve çalışmanın örneklemini 2015-2016 eğitim-öğretim yılında Atatürk Üniversitesi’nde öğrenim gören 489 kadın ve 398’i erkek olmak üzere toplam 887 üniversite öğrencisi oluşturmaktadır. Öğrencilerin teknoloji kullanımına ilişkin tutumlarını belirlemek için Yavuz (2005) tarafından geliştirilen “Teknoloji Tutum Ölçeği” uygulanmıştır. Çalışmada betimsel tarama modeli kullanılmıştır. Verilerin analizinde SPSS 21. 00 istatistik programı kullanılmıştır. Demografik özelliklerin belirlenmesinde betimsel istatistik türlerinden biri olan frekans dağılımı ve iki bağımsız değişken ile teknoloji kullanımına karşı tutumları arasındaki ilişkiyi incelemek için kestirimsel istatistik türlerinden T testi, ikiden fazla değişken ile teknoloji kullanımına karşı tutumları arasındaki ilişkiyi incelemek için ise tek yönlü ANOVA testi kullanılmıştır. Değişkenler arasındaki fark 0, 05 anlamlılık düzeyi esas alınarak yorumlanmıştır.

Elde edilen bulgulara göre bireylerin teknoloji kullanımına karşı tutumları ile cinsiyet, öğrenim gördükleri program türü, yaş, sınıf düzeyi, anne eğitim düzeyi, okul dışı zaman değerlendirme seçenekleri, spor yapma amacı ve spordaki gelişmeleri takip etme değişkenleri arasında anlamlı farklılık olduğu tespit edilmiştir. Bununla birlikte, bilgisayar sahibi olma durumu, öğrenim gördükleri bölüm, kişisel aylık gelir düzeyi, baba eğitim düzeyi, kaldıkları yer, okuldaki başarı durumu, spor yapma durumu, haftalık spor yapma süresi, spor seçiminde etkili olan faktörler, yapılan spor türü ve spor yapma süresi değişkenleri arasında anlamlı farklılık olmadığı görülmüştür.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin