Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
UYGULAMADA SİGORTA HUKUKU (2 CİLT TAKIM ) ( UYGULAMADA SİGORTA HUKUKU (2 CİLT TAKIM ) )
Uygulamada Sigorta Hukuku (2 Cilt Takım )
UYGULAMADA SİGORTA HUKUKU (2 CİLT TAKIM ) ( UYGULAMADA SİGORTA HUKUKU (2 CİLT TAKIM ) )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 25 x 17 cm
Sayfa Sayısı
: 2152
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786053002086
Basım Yılı
: Haziran 2017
kargolanamaz.
%12 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 390,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 343,20 TL
Kazanılan Puan
: 1112 AP
Bu kitabı 57,20 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 87 kişi görüntüledi.

6102 s. TTK’daki Değişiklikler İşlenmiş İçtihatlı

Kitabı yazmaya başlamadan önce bu konuda kaynakların çok olmasına karşın uygulamada biz hukukçuların, bilirkişilerin, eksperlerin, sigorta şirketlerinin ve en önemlisi yargılamayı yapan hakimlerin başvuracakları toplu bir kaynak olmadığını gözlemledim.

Uygulamada Sigorta Hukuku adlı eseri boşluk ve ihtiyaç olduğu gözlemine dayanarak gerek bilirkişi gerek aktüerya uzmanı ve avukatlık mesleğimden dolayı uygulamaya yönelik yaptığımı düşünüyorum.

Mesleğe başladığımdan bu güne kadar hep sigorta hukuku ile ilgilenirken bu ilgim gerek hak aramak gerekse savunmak yönünde olmuş ve zaman içerisinde de bilirkişilik yaparak hakkın hukuka dayalı olarak tecellisinde kararların oluşumunda karar merciine ışık tutma yönünde olmuştur. Bu konuda sigorta hukuk sisteminde uygulamaya dayalı kaynakların çoğalması neticesinde sigorta hukukunun daha da gelişeceği düşüncesi doğmuştur.

Kitabımı yazarken sade bir dil kullanmaya özen gösterdim. Kitabımı hazırlarken öncelikle sigorta hukukunun genel ilkeleri ve devamında sigorta hukukunun zarar sigorta çeşitleri olan mal ve sorumluluk sigortaları incelenmiştir.

Hukukumuzun dinamik unsurlarından olan sigorta hukuku son zamanlarda Türk Ticaret Kanunu, Karayolları Trafik Kanunu, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunda, Genel Şartlarda ve Yönetmeliklerde yapılan sık değişiklikler sonucu büyük değişikliklere uğramıştır. Bu zaman zarfında meydana gelen tüm değişiklikler incelenerek ve kontrol edilerek kitabıma alınmış ve bu nedenle Uygulamada Sigorta Hukuku adlı eserim yaklaşık iki senede tamamlanmıştır.

Uygulamada Sigorta Hukuku adlı kitabıma ayrıca bilirkişi raporları ve bazı bölümlerine ise bilirkişilik yapan uzman kişilerin uygulamada karşılaştıkları sorunları ve raporlar düzenlenirken nelerin dikkate alınması gerektiği hususunda görüşlerine de yer verdim.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin