Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
VATİKAN GİZLİ ARŞİV BELGELERİ IŞIĞINDA TÜRKİYE İLE VATİKAN DİPLOMATİK İLİŞKİLERE DOĞRU / SECONDO DOCUMENTİ DELL’ARCHİVİO SEGRETO VATİCANO  VERSO LE RELAZİONİ DİPLOMATİCHE TRA LA SANTA SEDE E LA TURCHİA (  )
Vatikan Gizli Arşiv Belgeleri Işığında Türkiye ile Vatikan Diplomatik İlişkilere Doğru / Secondo Documenti Dell’archivio Segreto Vaticano Verso le Relazioni Diplomatiche Tra la Santa Sede e la Turchia
Yorumları oku
%15 İndirim
Basım Dili
: Türkçe İtalyanca
Ebatı
: 29 x 22 cm
Sayfa Sayısı
: 196
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
kargolanamaz.
Liste Fiyatı
: 101,85 TL
İndirimli Fiyatı
: 86,57 TL
Kazanılan Puan
: 290 AP
Barkod
: 9786055461164
Basım Yılı
: Mart 2012
Ürünün Tanıtımı

Rinaldo Marmara Fransada Montpellier Paul Valery Üniversitesinde doktor unvanı alan Rinaldo Marmara, Türkiye Katolik Ruhani Reisler Kurulunun resmi tarihçisi ve kültür ataşesi görevini sürdürmektedir. Vatikan tarafından Chevalier de VOrdre de Saint-Gregoire le Grand nişanıyla ödüllendirilmiştir.


Vatikan ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki resmi ilişkiler, 1960 yılında başlamış olsa da diplomatik münasebetler, Osmanlı Dönemine dayanır. Resmi ilişkilerin henüz başlamadığı zamanlarda Vatikan, Fransa gibi devletlerin koruması ve himayesi altında münasebetlerde bulunmaya mecburdu. Vatikan Gizli Arşivinde bulunan, bu iki devlet arasındaki ilişkilerle ilgili dokümanları ilk kez yayınlamaktaki amacımız, diplomatik ilişkilerin kurulma aşamalarını gözler önüne sermek ve bu arşivlerin önemini belirtmektir.


 

Bu ürünü 114 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: