Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
YABANCILAR VE ULUSLARARASI KORUMA KANUNU (TASARISI) (  )
Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu (Tasarısı)
YABANCILAR VE ULUSLARARASI KORUMA KANUNU (TASARISI) (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 23 x 16 cm
Sayfa Sayısı
: 357
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786053778080
Basım Yılı
: Kasım 2012
kargolanamaz.
%13 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 35,19 TL
İndirimli Fiyatı
: 30,62 TL
Kazanılan Puan
: 100 AP
Bu kitabı 5,10 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 72 kişi görüntüledi.

Muhtelif sebeplerle Türkiye’de yaşayan ve Türkiye’ye sığınan yabancıların sayısındaki artış, yasal düzenlemeleri de etkilemekte ve şekillendirmektedir. Türkiye’de yaşayan yabancıların hem sayısındaki artış ve hem de birbirinden oldukça farklı statülerde bulunmaları, yasal düzenlemelerde değişikliklerin yapılmasının yanı sıra yenilerinin de hazırlanmasına neden olmuştur. 18 Mayıs 2012 tarihinde yürürlüğe giren Tapu Kanunu ve Kadastro Kanununda Değişiklik Yapılmasına İlişkin 6302 Sayılı Kanun ile, yabancıların Türkiye’de taşınmaz mal iktisabında reform niteliğinde değişiklikler yapılmıştır. Ayrıca özellikle de yabancıların çalışma hakları konusunda çok sayıdaki yasal düzenlemede önemli değişiklikler gerçekleştirilmiştir.

Yabancılar hukuku alanında gerçekleştirilen en önemli çalışma Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu Tasarısı’dır. İçişleri Bakanlığı Göç ve İltica Bürosu tarafından 2009 yılında çalışmalarına başlanan ve Mayıs 2012 tarihinde TBMM’ye sevk edilen Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu Tasarısı, farklı bir anlayışla hazırlanmıştır. YUKK, yabacıların ikameti, seyahati, sınırdışı edilmesi, uluslararası koruma ve idari teşkilatı düzenlemektedir.

Kitabın bu basısında, yeni Danıştay kararları ile mevzuat değişiklikleri metne işlenmiş; henüz tasarı halinde olmakla beraber YUKK’un Meclis İçişleri Komisyonu’ndan geçen metni esas alınarak ilgili yerlerde YUKK’a yer verilmiş ve yararlanılan kaynaklar güncellenmiştir.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: