Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
YARATICILIK VE YARATICI ETKİNLİKLER EL KİTABI - YAŞ DÖNEMLERİNE GÖRE ( YARATICILIK VE YARATICI ETKİNLİKLER EL KİTABI - YAŞ DÖNEMLERİNE GÖRE )
YARATICILIK VE YARATICI ETKİNLİKLER El Kitabı - Yaş Dönemlerine Göre
YARATICILIK VE YARATICI ETKİNLİKLER EL KİTABI - YAŞ DÖNEMLERİNE GÖRE ( YARATICILIK VE YARATICI ETKİNLİKLER EL KİTABI - YAŞ DÖNEMLERİNE GÖRE )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13,5 x 21,5 cm
Sayfa Sayısı
: 180
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786053209430
Basım Yılı
: Kasım 2018
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 51,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 41,31 TL
Kazanılan Puan
: 53 AP
Bu kitabı 6,89 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 215 kişi görüntüledi.
Alfred Adler’e göre “Bu hayatta bazı insanlar oyuncu, bazıları ise seyircidir; seyirci olanlar hayata katılmazlar ve diğerleri ile bütünleşemezler. ” Adler’in bu tanımını yaratıcılığa uyarlayacak olursak yaratıcılık beklemekle ortaya çıkmaz, harekete geçmek gerekir. Yaratıcı olmak umutsuz bir durum değildir, her yaştaki her kişi yaratıcıdır ve yaratıcılığını geliştirebilir. Ancak içinde yaşanılan sosyal çevrenin yaratıcı davranışın sergilenmesinde kısıtlayıcı nitelikte olduğu unutulmamalıdır. Yaratıcılık özgür bir ortamda filizlenir, beslenir ve gelişir. Çocukluk döneminde “Yapmamalısın!” gibi yasaklayıcı ve “Böyle davranmak ayıp, günah, uygunsuz!” gibi yargılayıcı tutumlarla kısıtlanan düşünce, duygu ve davranışlarımız, yetişkinlik döneminde bizi, hem kendimizi kısıtlayıcı hem diğerlerini yasaklayıcı ve yargılayıcı tutumlar sergileyen kişilere dönüştürür. “Ne kadar hazin bir çağda yaşıyoruz, bir ön yargıyı ortadan kaldırmak atomu parçalamaktan daha güç. ” diye yakınan Einstein, aslında kendi yaratım sürecinde karşılaştığı kısıtlayıcı, yasaklayıcı ve yargılayıcı yaklaşımlara vurgu yapmaktadır. Bu açıdan bakıldığında yaratıcılık, özgür ve destekleyici ortamda ilgi ile başlar ve gelişir. Bu kitap, hiç kimseyi birdenbire yaratıcı kişilere dönüştürmeyecektir ancak yaratıcı düşünce ve yaratıcı etkinlik için harekete geçirici bir etki yaratabilir.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin