Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
YAŞLANMA SÜRECİNİN BİYOPOLİTİKASI: ALTERNATİF MEDYA VE ANA AKIM MEDYADA YAŞLANMA TEMSİLLERİ ( YAŞLANMA SÜRECİNİN BİYOPOLİTİKASI: ALTERNATİF MEDYA VE ANA AKIM MEDYADA YAŞLANMA TEMSİLLERİ )
YAŞLANMA SÜRECİNİN BİYOPOLİTİKASI: Alternatif Medya ve Ana Akım Medyada Yaşlanma Temsilleri
YAŞLANMA SÜRECİNİN BİYOPOLİTİKASI: ALTERNATİF MEDYA VE ANA AKIM MEDYADA YAŞLANMA TEMSİLLERİ ( YAŞLANMA SÜRECİNİN BİYOPOLİTİKASI: ALTERNATİF MEDYA VE ANA AKIM MEDYADA YAŞLANMA TEMSİLLERİ )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 23,5 cm
Sayfa Sayısı
: 360
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786257363723
Basım Yılı
: Nisan 2021
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 50,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 37,50 TL
Kazanılan Puan
: 112 AP
Bu kitabı 6,25 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 17 kişi görüntüledi.
Yaşlanmaya dair üretilen her söylem, içinde bulunulan toplumsal yapıya dair ipuçları barındırmaktadır. Biyomedikal paradigma, yaşam seyrini bilimsel bir çerçeve ile yaş evrelerine bölerken birey de yaşlanma sürecini hem normatif hem de performatif bir mücadele alanı deneyimler. Dolayısıyla “Her şeyin bir yaşı vardır. ” söylemi yaygınlaşır. Her birey yaşamın gerektirdiğini “zamanında” yapabilmek için zamanla kavga eder, zamanla barışır, zamana meydan okur ve zamanla yaşlanır. Zaman ile yaşlanır…
Gündelik hayata içkin olan bu deyim, esasında zamanın ve yaşamın biyopolitik bir eksende açıklanmasını gerektiren neoliberal yönetimsellik ile iç içedir. Bu yönde gelişen beklenti, yaşlanma sürecine yönelik bir çeşit “kırılganlık” nosyonunun oluşmasına neden olur. Zira “makul” yaşlanma pratikleri hem sosyal politikalar aracılığıyla hem de bilimsel alanda yaşanan gelişmelerle çerçevelenir. Bu nedenle bu çalışma sadece “yaşlı birey”i değil biyolojik olarak yaşlanmaya yazgılı her bireyin yeri geldiğinde “bir istisna hâli” olarak yaşlanmaya meydan okuma zorunluluğunu medya üzerinden tartışmaya açmaktadır.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin