Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
YAŞLILIK: DİSİPLİNLERARASI YAKLAŞIM, SORUNLAR, ÇÖZÜMLER - 2 ( YAŞLILIK: DİSİPLİNLERARASI YAKLAŞIM, SORUNLAR, ÇÖZÜMLER - 2 )
YAŞLILIK: Disiplinlerarası Yaklaşım, Sorunlar, Çözümler - 2
YAŞLILIK: DİSİPLİNLERARASI YAKLAŞIM, SORUNLAR, ÇÖZÜMLER - 2 ( YAŞLILIK: DİSİPLİNLERARASI YAKLAŞIM, SORUNLAR, ÇÖZÜMLER - 2 )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13,5 x 21,5 cm
Sayfa Sayısı
: 576
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786053204268
Basım Yılı
: Mayıs 2016
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 82,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 66,42 TL
Kazanılan Puan
: 132 AP
Bu kitabı 11,07 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 697 kişi görüntüledi.
Dünyada yaşlıların oranı giderek artmaktadır. Bu artışa koşut olarak Türkiye’de de yaşlı nüfusta hızlı bir artış gözlenmektedir. Yaşlı nüfusun artması başta sağlık olmak üzere toplumsal, ekonomik ve siyasal kurumlar üzerinde etkiler göstermekte; ekonomik büyüme, istihdam, üretken iş gücü, özel tasarruflar, vergi yükü ve yaşam standartları gibi birçok ekonomik ve sosyal sonucun irdelenmesi ihtiyacını artırmaktadır. Nüfus yaşlanması toplumsal, sağlık, sosyal güvenlik ve teknolojik alanlarda pek çok yapısal değişime neden olmakta, pek çok sorunu da beraberinde getirmektedir. Buna ek olarak toplumsal yeniden yapılanma süreçlerinin üretilmesi ve değişen durumlara ilişkin gerekli önlemlerin alınması gerekmektedir. Nüfus yaşlanması bir gerçektir. Statü ve rol kayıpları, toplumsal uyumsuzluk, ekonomik, sosyal ve kültürel değişimler söz konusudur. Bu değişimlere hazır olan toplumlarda bu süreç daha kolay atlatılabilecektir.Yaşlıların karşılaştıkları güçlükleri önleyecek ve sorun çözme yeterliliklerini geliştirecek, kaynaklara kolay ulaşmalarını sağlayacak politikalar ve uygulamalar büyük önem taşımaktadır. Kitapta yer alan bölümlerde, farklı disiplinlerden bilim insanları yaşlılığın sosyal, ekonomik, politik ve teknolojik boyutunu ele almakta ve tartışmaktadır. Kitap yaşlılık konusunda çalışan araştırmacı, bilim insanı ve uygulayıcılar için yararlı bir kaynaktır.Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin