Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
YEDİ UCUZ ŞEY ÜZERİNDEN DÜNYA TARİHİ ( DOĞA, PARA, EMEK, BAKIM, GIDA, ENERJİ, YAŞAM )
Yedi Ucuz Şey Üzerinden Dünya Tarihi
YEDİ UCUZ ŞEY ÜZERİNDEN DÜNYA TARİHİ ( DOĞA, PARA, EMEK, BAKIM, GIDA, ENERJİ, YAŞAM )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 21,5 x 15 cm
Sayfa Sayısı
: 288
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786052205334
Basım Yılı
: Haziran 2019
1-3 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 33,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 24,75 TL
Kazanılan Puan
: 94 AP
Bu kitabı 4,13 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 223 kişi görüntüledi.

Yarım bin yıllık sömürgeci kapitalizmin anatomisi sayılabilecek bu çalışma, apaçık ortada durduğundan olsa gerek, çoğunlukla önemsemediğimiz doğa, para, emek, bakım, gıda, enerji ve yaşamın ucuzlatılmasıyla kapitalizmin insanlarla yaşam ağı arasındaki ilişkileri nasıl kontrol ettiğinin izini sürüyor.


İlk kapitalist ürün şekerin üretiminden kapitalist sınırların genişlemesine uzanan süreçte doğa - toplum, kadın - erkek ikiliğinin, sömürgeciliğin, ırkçılığın, yerli mücadelelerinin, savaşların, krizlerin, isyanların bu yedi ucuz şeyle ve birbirleriyle nasıl ilişkilendiğini irdeleyen, günümüzün krizlerini ele alan özgün bir neoliberal ekonomi eleştirisi Yedi Ucuz Şey Üzerinden Dünya Tarihi bugün bulunduğumuz yere nasıl geldiğimizin ve daha adil, sürdürülebilir bir medeniyet için nasıl ilerlememiz gerektiğinin ufuk açıcı bir anlatısı. Çoğu insan için gezegenin sonunu hayal etmek kapitalizmin sonunu hayal etmekten daha kolay.


“Ucuzluk derken ne anlatmak istedigˆimize gelelim: Kapitalizmin krizlerini geçici olarak çözerek kapitalizmle yas¸am agˆı arasındaki ilis¸kileri yöneten bir dizi stratejidir. Ucuz, düs¸ük maliyetle aynı s¸ey olmasa da maliyetlerin düs¸mesinde etkilidir. Ucuz, çalıs¸manın herhangi bir biçimini insan ve hayvan, botanik ve jeolojik mümkün en asgari bedelle seferber eden bir strateji, bir uygulama, bir s¸iddettir. Kapitalizmin bu adlandırılmamıs¸ yas¸am kurma ilis¸kilerini üretim ve tüketim döngülerine dönüs¸türdügˆü ve bu ilis¸kilerin olabildigˆince düs¸ük fiyatlarla hayata geçtigˆi süreç hakkında konus¸mak için ucuzu kullanıyoruz. ”

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: