Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
YENİ TÜRK EDEBİYAT METİNLERİ 2 - HİKAYE (1860 - 1923) (  )
Yeni Türk Edebiyat Metinleri 2 - Hikaye (1860 - 1923)
YENİ TÜRK EDEBİYAT METİNLERİ 2 - HİKAYE (1860 - 1923) (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 23,5 x 16,5 cm
Sayfa Sayısı
: 704
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9789759952242
Basım Yılı
: Nisan 2011
kargolanamaz.
%17 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 50,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 41,50 TL
Kazanılan Puan
: 142 AP
Bu kitabı 6,92 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 200 kişi görüntüledi.

Edebiyatta hiçbir şey, metinlerin aslı kadar önemli değildir. Bu yüzden metinlerin asıllarına uygun neşirleri şarttır. Türk edebiyatı üzerindeki nice basmakalıp hüküm, metinlerle karşılaşınca yıkılmıştır. Yayınevimiz, bir yandan yazarların bütün eserlerini yayınlarken bir yandan da Tanzimat sonrası oluşan Yeni Türk Edebiyatı Metinleri’nden seçilmiş Şiir, Hikâye, Nesir, Kitap Tanıtma ve Eleştirileri başlıklarını taşıyan ciltlerden oluşan, geniş bir antoloji dizisi neşrine başlamıştır. Daha önce benzer eserler hazırlayan İnci Enginün ile Zeynep Kerman bu hacimli çalışmayı hazırlamışlardır. Prof. Dr. Mehmet Kaplan’ın başkanlığında hazırlanan ve ancak beş cildi yayınlanabilen antoloji çalışmalarına da katılan İnci Enginün ve Zeynep Kerman, bu dizide daha farklı bir düzenleme yapmışlardır.

Şiir ve Hikaye ciltleri sadece bu türlere has metinlerden oluşurken, Nesir ciltleri bu dönemle ilgili en zengin seçmelerdir denebilir. Yeni Türk edebiyatının nesirdeki gelişmesi, hem edebiyat alanına hem de günlük gazeteciliğe bağlıdır. Bu derlemede, yazarların değişik cephelerini gösterecek nitelikteki, çoğu süreli yayınlarda çıkmış yazıları seçilmiştir.

Son ciltte, roman ve tiyatronun bütünlüğünü bozan seçme yerine, onlarla ilgili tanıtım yazıları - şiir ve hikaye kitapları da dahil müstakil bir ciltte toplanarak, eserler etrafında oluşan eleştiri gösterilmeye çalışılmıştır.

Bu ciltte yer alan ve bir kısmı ilk defa yeni harflerle çıkan bu metinlerin yazarlarımızın bütün eserleri basılana dek edebiyat araştırıcılarına olduğu kadar, edebiyat meraklılarına da hitap edeceğini umuyoruz.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin