Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
ZAMAN KÜRESİ ( TÜRKLERİN ZAMAN TÜNELİNDEKİ YOLCULUĞU VE ÇEVREMİZDEKİ  OLUŞUMLAR )
Zaman Küresi Türklerin Zaman Tünelindeki Yolculuğu ve Çevremizdeki Oluşumlar
Yorumları oku
Yayınevi:
%17 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19,5 x 13,5 cm
Sayfa Sayısı
: 230
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 30,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 24,90 TL
Kazanılan Puan
: 86 AP
Barkod
: 9786056943515
Basım Yılı
: Temmuz 2019
Ürünün Tanıtımı

Tarih, güncel olayları açıklayıp geleceği öngörebilir mi? sorusuna aradığım yanıt beni gidebildiğim kadar uzak geçmişe götürdü. Ama çok şey de kazandırdı. Aralarında mantıklı ilişkiler bulunan tarihsel olayların uzantılarının günümüzde de devam ettiği görülür. Olayların tekdüze anlatılması yerine, objektif bakış açısıyla içinde bulunulan koşulların göz önüne alınıp irdelenmesi, bugün içinde bulunduğumuz ve çıkışı imkansız gibi görülen sorunların gerçekte ne kadar yapay olduğunu ve üstesinden gelinebileceğini de gösterir. Ve dahası yine pekçok kişi tarafından tarih de dâhil bazı bilimsel konuların karmaşık, anlaşılmaktan uzakmışcasına değerlendirilmesine karşın, öncüllerinin incelenmesiyle de insan aklının pekçok şeyi başarabileceğini, daha yapılabilecek çok şeyin olduğunu ispat eder.


Günümüz dünyasını şekillendiren, temelde Türklerin, genelde ilgili diğer ulusların da tarihteki yaklaşık son 2500 yıllık maratonunu inceleyen bu kitapta, toplumumuzun geçmişte yaşadığı evreler, insanları kimi konularda harekete geçiren temelde bilim, merak, inanç gibi etkenlerle en sade şekliyle kilometre taşları olarak anlatılmaya çalışılmıştır. Öyle ki; önemsemediğimiz ve dikkatimizden kaçmış pek çok ayrıntıda gerçekte nice hazinelerin gizlendiği de görülür.


Bilgi dağarcığımızın arttırılması, bizi gereksiz pek çok önyargıdan arındırıp gerçek zenginliği edindirip daha verimli ve mutlu bireyler yapar. Hatta bunun, ayrıca problemlerin çözümünü kolaylaştırdığını anmaya gerek bile kalmaz; sadece olayları doğru yorumlama değer kazanır.

Bu ürünü 130 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: