Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
ZEKÂTIN KURUMSALLAŞMASI - DÜNYA UYGULAMALARI VE TÜRKİYE İÇİN MODEL ÖNERİSİ ( ZEKÂTIN KURUMSALLAŞMASI - DÜNYA UYGULAMALARI VE TÜRKİYE İÇİN MODEL ÖNERİSİ )
ZEKÂTIN KURUMSALLAŞMASI - Dünya Uygulamaları ve Türkiye için Model Önerisi
ZEKÂTIN KURUMSALLAŞMASI - DÜNYA UYGULAMALARI VE TÜRKİYE İÇİN MODEL ÖNERİSİ ( ZEKÂTIN KURUMSALLAŞMASI - DÜNYA UYGULAMALARI VE TÜRKİYE İÇİN MODEL ÖNERİSİ )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13,5 x 21 cm
Sayfa Sayısı
: 216
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786058125025
Basım Yılı
: Ocak 2019
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 37,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 27,75 TL
Kazanılan Puan
: 59 AP
Bu kitabı 4,63 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 314 kişi görüntüledi.
Müslümanların zekâtla olan irtibatı gün geçtikçe azalmış ve neredeyse kopma noktasına gelmiştir. Zekâtı aslına uygun olarak hesaplayıp, hak edenlere ulaştıranların sayısında azalma olduğu görülmektedir. İslam ülkelerinin sahip olduğu zekât potansiyeli kolaylıkla gelir dağılımındaki bozuklukları ve fakirlik problemini ortadan kaldırabilecekken, zekâtın günümüzde yeterince kurumsallaşamaması birçok sosyo-ekonomik problemin ortaya çıkmasına ve mevcut problemlerle etkili bir mücadele yapılamamasına neden olmaktadır. Hz. Peygamberin (s. a. v. ) sünnetinde olduğu gibi devlet otoritesi altında ve cebrî bir şekilde toplanıp dağıtılamasa da başta Malezya, Endonezya ve Pakistan gibi ülkelerde devlet destekli olarak zekâtın kurumsal bir yapıda uygulanmaya çalışıldığı görülmektedir. Bu çalışmada, zekâtın kurumsal bir yapıda uygulandığı ülkeler hakkında bilgiler verilmiş ve karşılaştırmalı olarak bu zekât kurumları incelenmiştir. Bu bilgiler ışığında, mevcut yasal ve kurumsal yapıları da göz önüne alarak, Türkiye’de modern anlamda uygulanabilir bir zekât kurumu için model oluşturulmuştur.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin